Nieuws
[afgerond] Onderhoudswerkzaamheden t.b.v. Spamprotector op woensdag 19 februari
Geplaatst door Michel [Support] aan 14-02-2025 13:28

Technici moeten een aantal updates uitvoeren t.b.v. onze Spamprotector (anti-spam filter) oplossing. Daarnaast worden er ook een aantal aanpassingen verricht inzake optimalisaties.

Hierdoor zal er downtime optreden. Onze technici zullen het één en ander tot een minimum proberen te beperken uiteraard. In de periode dat er downtime is, zal u geen email kunnen ontvangen.
Het onderhoud aan de servers van Spamprotector staan ingepland voor woensdag 19 februari tussen 12:30 en 13:30. Technici zullen maximaal een uur bezig zijn, maar vermoedelijk zal dit veel minder tijd in beslag nemen.
Het onderhoud is absoluut noodzakelijk daar de Spamprotector servers ondertussen alweer ruim 759 dagen onafgebroken online staan.

Ten tijde van het onderhoud zullen wij om de bovenstaande reden dan ook geen tickets beantwoorden inzake problemen rondom het onvangen van email. Dit zal voor 99% liggen aan het geplande onderhoud. Hou hier rekening mee.

Onze excuses voor het eventuele ongemak in deze.

Update (19.02.2025): Inmiddels moet alles in grote lijnen weer draaien. Morgen staan nog een paar andere updates (van de overige diensten) op het programma en zullen de beide hardware nodes nog 1 a 2 keer gereboot moeten worden. Mochten er problemen zijn, dan adviseren wij u om nog een uur of twee te wachten (zeker wanneer u uw domein extern heeft lopen), alvorens u een support ticket inschiet.

Update (20.02.2025): Vandaag zijn technici begonnen met het troubleshooten van de laatste paar issues die naar boven zijn gekomen naar aanleiding van gisteren. Email werd wel geilfterd afgeleverd, echter wordt deze afgeleverd door fall-back node van Spamprotector in plaats van de hoofd node die hiervoor is ingericht. En daarnaast nog een paar kleine issues die eveneens verholpen zullen worden door de technici.

Update (laatste): Inmiddels is alles afgerond en draait alles met de laatste versies en zijn ook de kleinste bugs verwijderd. Spamprotector staat dus op het nieuwe netwerk tesamen met nieuwe / schone IPv4-ranges. Daarnaast beschikt Spamprotector ook over IPv6-adressen en zijn de reverse lookups ook gecorrigeerd (dit laatste stond voorheen niet helemaal goed). Hiermee zijn alle updates, aanpassingen en dergelijke volledig afgerond. Emails zouden nu al geruime tijd weer normaal binnen moeten komen (al sinds einde middag). Excuses voor het ongemak.



Extra opmerking inzake externe Spamprotector klanten

Wij krijgen een melding van een aantal klanten die Spamprotector afnemen en hun hosting en/of domeinnaamregistratie elders hebben ondergebracht. Op dergelijke externe diensten kunnen wij onmogelijk support leveren natuurlijk (zeker niet voor de huidige lage prijsstelling van Spamprotector).

Hoe dan ook; dat gezegd te hebben. Het één en ander kan verholpen worden door de firewall bij uw eigen hosting / provider aan te passen en de volgende (nieuwe) IP-adressen toe te laten. Spamprotector heeft een aantal nieuwe IPv4-adressen gekregen, is verder uitegebreid en heeft daarnaast ook een aantal IPv6-adressen toegekend gekregen. U kan de onderstaande IPv4- en IPv6-adressen toevoegen aan uw white-list bij uw eigen hostingprovider en/of bij uw registrar. Dit kunnen wij natuurlijk niet, daar wij hier geen toegang toe hebben! Sowieso is support op externe diensten van derden voor ons onmogelijk.

Overzicht van alle actuele IPv4- en IPv6-adressen van Spamprotector vanaf februari 2025

  • 83.172.128.4
  • 83.172.188.4
  • 83.172.128.5
  • 83.172.128.6
  • 2a02:cec0:10:16::1
  • 2a02:cec0:10:16::2
  • 2a02:cec0:10:16::5
  • 2a02:cec0:10:16::6

Dit zijn de actuele IP-adressen die Spamprotector gebruikt en zal gebruiken nu en in de nabije toekomst. Mogelijkerwijs komt er eind dit jaar nog een extra cluster node voor Spamprotector beschikbaar, maar dat zal tegen die tijd gecommuniceerd worden. Maar dit zijn de IP-adressen die u zal moeten (laten) white-listen bij uw hosting provider of bij uw registrar. Denk ook aan DNS diensten zoals CloudFlare. Ook aldaar zal u deze IP-adressen moeten white-listen en ook dit kunnen wij niet omdat wij daar geen toegang toe hebben.

Bijbehorden kennisbank artikelen op Helpburo: